V Příbrami hořel byt, tři lidé se popálili

06.11.2018
Výbuch s následným požárem bytu v příbramské ulici Bratří Čapků byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen v pondělí 5. listopadu pár minut před 18. hodinou.

Operační důstojník k události vyslal cisternový vůz, automobilový žebřík, velitelský a vyšetřovací automobil ze stanice profesionálních hasičů v Příbrami a dva cisternové automobily jednotky sboru dobrovolných hasičů Příbram – Březové Hory. Současně vyjely hlídky policie a posádky zdravotnické záchranné služby, která na místo povolala také vrtulník.

Hasiči byli na místě velmi rychle – za tři minuty od vyhlášení poplachu. Velitel zásahu informoval o zranění tří osob, požáru bytu v čtyřpodlažním bytovém domě a zásahu v dýchací technice s vysokotlakým vodním proudem. Za jedenáct minut byl požár pod kontrolou a probíhala kontrola okolních bytů. Požár se dále nerozšířil a uhašen byl před 19. hodinou. Společně s technickými službami pak bylo uklizeno okolí domu od střepů a trosek.

Zraněnou ženu transportoval vrtulník na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, kam byly pozemní cestou převezeny také dvě nezletilé osoby.

Vyšetřovatel příčin požárů vyčíslil škodu na 300 tisíc korun, hasiči zásahem uchránili hodnoty za 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Příbramska