Příbramští fotbalisté dostali od Karviné tvrdou lekci z produktivity

24.09.2018
Nešťastné utkání má za sebou Příbram na půdě Karviné. Přes velké množství příležitostí se góly dařilo střílet domácím a jediná trefa Mingazova na body nestačila.

Trenér Josef Csaplár poslal do utkání stejnou sestavu, která před týdnem zvládla úspěšné utkání s Olomoucí. Příbram sice začala aktivně, ale už v 10. minutě přišla o nejlepšího střelce Miroslava Slepičku. Příbramský střelec si při špatném došlápnutí přivodil zlomeninu v kotníku a čeká ho několikaměsíční pauza.

Ztráta Slepičky hosty následně hodně otřásla a Karviná toho využila k získání dvoubrankového vedení zásluhou Budínského a Wágnera.

Do druhého poločasu přišel místo Skácela Mingazov a po minutě na hřišti si připsal svoji první branku v zelenočerných barvách. Příbram nadále pokračovala v aktivitě a hnala se za vyrovnáním. Další ranou však byla vlastní branka Nitranského, který nešťastně srazil prudký centr ze strany za záda bezmocného Švengera. Hosté se však nevzdávali a dále se tlačili do útoku. Dobrou příležitost měl Hlúpik a Fantišovu střelu srazil nešťastně Voltr mimo.

V samotném závěru se domácím povedl rychlý protiútok, který zakončil Moravec krásnou ranou pod břevno a zvýšil na 4:1. Hned vzápětí mohla Příbram znovu snížit, ale ani jeden z pokusů se nepodařilo dostat do branky.

Pro Příbram tak utkání skočilo krutou porážkou a navíc ztratila pro konec podzimu Miroslava Slepičku.

MFK Karviná – 1.FK Příbram  4:1

Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. Nitrianský (vla.), 86. Moravec – 46. Mingazov. Rozhodčí: Marek – Paták, Polák. Žluté karty: Wágner, Mertelj – Soldát, 14. Skácel, Voltr, Nitrianský. Diváci: 2 814.
Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský (79. Ramírez) – Ba Loua (72. Guba), Lingr (52. Smrž), Letić – Wágner.
Příbram: Švenger – Hlúpik, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) – Průcha, Květ, Soldát (70. Pejša), Antwi – Fantiš – Slepička (11. Voltr).
Převzato ODTUD

Aktuálně z Příbramska