Psát do Domácích novin může úplně každý

Fotbalisty Příbrami čekala ve Slezsku další vysoká porážka

28.10.2018
Ilustrační foto
Brankový příděl v posledních zápasech se nepodařilo zastavit ani v Opavě a ze Slezska si fotbalisté odváží prohru 0:5.

Dvě změny po vysoké domácí porážce udělal trenér Josef Csaplár před utkáním s SFC Opava. Poprvé v sezóně se dostal do hry Marek Kodr a základní sestavu také doplnil Radek Voltr.

Všechny plány a záměr však vzaly za své ve třetí minutě, kdy po rychlé akci domácího týmu se Opavané dostali do vedení brankou Zapalače. Tradiční styl hry sice dokázali příbramští i s presingem praktikovat, ale jakoby soupeř čekal na jejich chyby. Když ve 23. minutě dostal za obranu míč rychlý Kayamba, unikl Skácelovi, obešel Švengera, byl stav už 2:0.

Po půlhodině hry měli šanci ve formě pokutového kopu za faul na Antonína Fantiše. Exekuce se ujal kapitán Rudolf Skácel, jenže míč střelil do pohybu brankáře Šroma.

Přestávka měla přinést impuls a uklidnění. Jenže to by neměl kopat ve 48. minutě standardku Zavadil. Tomu se často daří proti Příbrami a i tentokrát vyzrál na obranu a brankáře. Centrovaný míč z jeho kopačky totiž doletěl až do příbramské brány - 3:0. Tým tak musel bojovat s vlastní psychikou o to, aby se neopakoval zápas s Jabloncem.

Jenže když v 85. minutě si nešťastně srazil do vlastní branky centrovaný míč Petr Průcha (4:0) a v nastaveném čase Juřenův marný pokus z úhlu tečoval podobně smolně Marek Kodr (5:0), bylo jejich výsledkové neštěstí dokonáno. Odvezli si ze slezského území v Opavě, kde se liga hrála po dlouhých 13 letech, vysokou pětigólovou porážku. Všechny síly a naděje zlomit nepříznivou sérii musí teď napnout směrem k souboji se Slováckem příští týden.